Aroma Terapi Masajı

.

Aromalı bitki özlerin kullanılması masajınıza tümüyle yeni bir boyut kazandırır. Çeşitli bitki ve ağaçlardan elde edilen bu konsantre özler, esanslar olarak bilinirler. Aroma terapi, uykusuzluk ve stresten, akneye, deri sarkmasından depresyon ve sinirsel gerginliğe kadar uzanan birçok problemin çözümünde bu yağların sağaltım amaçlı kullanılması demektir.

.

Ön görüşme ve konsültasyondan sonra bireyin ihtiyaçları doğrultusunda kişiye en faydalı olacak yağlar seçilir ve taşıyıcı yağ ile karıştırılır. Aroma yağlarının molekülleri çok küçük olduğu için 20 saniyede cilde nüfus eder ve kan ile karışır. Aroma terapi masajı uzman bir kişi tarafından doğru olarak uygulanırsa vücudu toksinlerden arındırır.Koruyucu sağlığın genelde hastalıklardan korunmak için bedeni güçlendirmeye dayandığı bilinmektedir. Aroma terapiden faydalanmak için çok belirgin bir şikayetinizin olması gerekmez. Günümüzün stresli yaşam biçiminden kurtularak sağlıklı bir ruh, beden ve zihin gücüne sahip olmak için de Aroma terapi’den yararlanabilirsiniz.

        Her bitkisel öz yağın belirli özel bir işlevi vardır. Kimi öz yağlar rahatlatırken, kimileri de toksin atmak suretiyle canlandırır. Aroma terapi, masajın rahatlatıcı etkisi ile öz yağların iyileştirici özelliklerini birleştirir. Bitkisel öz yağlar, yüzü ve saçı da içeren tüm vücuda değişik masaj teknikleriyle uygulanır.

30 dk. ve 45 dk. kürler halinde uygulanır. Bitki özlerinden elde edilmiş doğal aroma esansları ve masaj yağlarının uygulanmasıyla, rahatlatıcı, dinlendirici ve gevşetici özelliğe sahip masaj türüdür. Bedeninizi doğanın şifalı ellerine teslim etmenin huzurunu yaşayacaksınız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir